Dalintis Facebook'e

  

Apie paiešką

Skiltyje PAIEŠKA (puslapio dešinėje) matote į bazę įtrauktų rašto darbų rūšiavimo kriterijus.
 
  • Jei jums reikia tam tikrų metų ar laikotarpio darbų, įveskite skaičius ranka (pavyzdžiui, nuo 1960 iki 1980 metų arba nuo 1990 iki 1990, jei ieškote konkrečių metų). Seniausi kol kas gauti darbai yra 1930 m.
  • Jei įdomu klasė, kurioje darbas rašytas, rinkitės iš sąrašo nuo 1 iki 12 (9-12 klasės apima ir šiandienines I-IV gimnazijos klases, prie 1 kl. įtraukti ir nulinių, parengiamųjų klasių darbai).
  • Į bazę įtraukti darbai taip pat rūšiuojami pagal mokyklų vietą – didžiuosius Lietuvos miestus ir apskritis.
  • Galite rinktis pagal vieną kurį ar keletą rašto darbų žanrų, iš viso šioje bazėje išskiriami septyni:
 
1) interpretacijos (čia priskiriame literatūrinių temų darbus),
2) rašiniai (įvairių laisvų temų darbai, samprotavimai, asmeniniai pasakojimai),
3) atpasakojimai,
4) gramatika (pradinių klasių mokymosi rašyti pavyzdžiai, rašybos ir skyrybos užduotys ir pan.),
5) diktantai,
6) atminimai,
7) kita (čia dedam literatūros pamokų konspektus, taip pat čia gali pakliūti ir viena kita įdomybė ne iš lietuvių kalbos pamokų).
 
  • Taip pat yra galimybė rūšiuoti darbus pagal mokytojo įvertinimą. Nepamirškite, iki 1993 m. Lietuvos mokyklose naudota penkiabalė vertinimo sistema ir geriausias pažymys buvo penketas!
 
1) puikiai - jei buvo įvertinta 9-10; 5
2) gerai - 8; 4
3) vidutiniškai - 6-7; 3
4) prastai - 4-5; 2
5) nepatenkinamai - 1,2,3;1
6) keli įvertinimai – jei viename faile yra daugiau negu vienas darbas ir įvertinta skirtingai. 

Jei darbas buvo įvertintas dvigubu balu, pvz., 5/3, mūsų bazėje įvertinimas suapvalintas (šiuo atveju koduota „gerai“).

Be abejonės, paiešką galite atlikti kombinuodami įvairius pjūvius. Jei įdomu visi sukaupti darbai, spauskite IEŠKOTI nesirinkdami jokio kriterijaus.

Paieškos rezultatai pateikiami lentelės forma. Atkreipkite dėmesį į galimybę rūšiuoti kiekvieno kriterijaus stulpelį – spausdami mėlyną varnelę gausite, pvz., metus nuo seniausių iki naujausių, klases nuo žemiausių iki aukščiausių ir kt. Dar kartą spustelėję varnelę surūšiuosite priešinga kryptimi. Prie kiekvieno rezultato taip pat matysite anonimizuoto autoriaus kodą. Jis leis jums atskirti, kurie darbai rašyti to paties žmogaus.

Pačius darbus galėsite peržiūrėti spustelėję pdf failo ženkliuką ir parsisiųsti visus arba tuos, kuriuos pažymėsite varnele, į savo kompiuterį. Diduma darbų bus su mokytojų taisymais ir vertinimais.
____________________________________________________________________________________________

Dėmesio! Spustelėjus ant logotipo sociolingvistika patenkama į svetainę sociolingvistika.lt. Norint grįžti į titulinį šios bazės puslapį, reikia naudoti viršuje ant nuotraukos esantį bazės logotipą.
____________________________________________________________________________________________

Bet kokie jūsų pastebėjimai labai laukiami – spauskite komentaro ženkliuką arba rašykite į info@sociolingvistika.lt. Ir, žinoma, kviečiame prisidėti!

Sėkmės!